Aktuálny čas: 16:25
22. July 2024

baner.png

 Často kladené otázky

 

 • Záleží vôbec na tom, čo a koľko pijeme?

Najdôležitejšou látkou na zemi je voda. Čistá voda, ktorá neobsahuje chemické a anorganické látky, spolu s čistým vzduchom a prírodnými potravinami predstavujú najdôležitejšie predpoklady dlhého a zdravého života. Telo dospelého človeka sa skladá z viac než 60% vody. Aby mohli ľudské bunky správne fungovať, potrebujú dostatočný prísun tekutín, preto zdravotníci kladú taký veľký dôraz na tzv. pitný režim. Rozhodujúce je nielen množstvo, ale zvlášť kvalita príjmaných tekutín.

 

 • A akú vodu teda piť?

Vodu kryštálovo čistú a zdravú. Vodu zbavenú anorganických minerálov, dusičnanov, ťažkých kovov, baktérií a vírusov. Vodu zbavenú aj chlóru, ktorý v nej musí byť na trase z vodárni, aby ničil mikroorganizmy.

 

 • Prečo sa u nás vo verejných vodovodoch voda upravuje chlórom?

Chlór je všeobecne používaný na chemickú dezinfekciu vody, ničenie buniek baktérií a mikroorganizmov. Chlór prechádza cez bunkové steny baktérií a narušuje ich životné funkcie. Naše telo sa však skladá z biliónov podobných buniek, ktoré tiež „ochotne“ absorbujú chlór.

 

 • Odstránia vaše výrobky z vody chlór?

Áno. Kvalitu pitnej vody je vhodné zlepšovať používaním našich filtračných zariadení napr. AQUA gold 05, AQUA gold Cooler AFD, AQUA gold Cooler AFDL, ktoré mimo iného odstraňujú z vody chlór a jeho zlúčeniny ( ale aj – vírusy, baktérie, ťažké kovy...) .
Tým ale odstraňujeme len časť problému, zabraňujeme prenikaniu chlóru do tela cez tráviaci trakt. Viac než polovica nášho denného vystavovania sa nebezpečným účinkom chlóru, jeho zlúčenín a toxických látok je zo sprchovania a umývania sa !
Chlór sa vtedy nielen vstrebáva cez pokožku, ale pri sprchovaní a kúpaní sa vyparuje z vody a inhalovaním – vdychovaním do pľúc, je prenášaný priamo do krvného obehu. Sprchujte sa teda bez chlóru použitím filtračnej sprchy AQUA Shower .

 

 • Kam sa "AQUA gold 05" inštaluje ?

Zariadenie sa inštaluje v priestore pod kuchynský drez, alebo do iného vhodného priestoru neďaleko drezu. Vedľa stávajúcej vodovodnej batérie inštalujeme druhú batériu k dávkovaniu vody upravenej zariadením AQUA gold 05.

 

 • Koľko vody vyprodukuje "AQUA gold 05" ?

V ideálnych podmienkach, pri optimálnom tlaku vody v systéme je zariadenie schopné vyprodukovať 190 litrov vody za 24 hodín, resp. 5 - 7 litrov za hod.
 

 • Odstráni "AQUA gold 05" z vody baktérie ?

Membrána pre reverznú osmózu má póry o rozmere menšom než je najmenšia baktéria či vírus. Odstráni 99,9 % všetkých mikroorganizmov z neupravenej vody.

 

 • Odstráni "AQUA gold 05" z vody sodík ?

Áno. Pôvodne bolo zariadenie určené k odnímaniu soli z morskej vody pre námorníkov na lodiach. Reverzná osmóza je ideálna pre toho, kto má konzumovať len málo sodíka.

 

 • Na trhu sa dajú zohnať náhradné filtračné vložky aj lacnejšie, ktoré pasujú aj do Vami predávaných výrobkov. Môžem ich teda použiť?

Nie. Je pravda, že na trhu sa vyskytujú rôzne lacné náhradné filtračné vložky rôznej kvality. Pri používaní neoriginálnych filtračných vložiek nemôžeme garantovať kvalitu filtrovanej vody a ani správnu činnosť filtračných zariadení. Použitie neoriginálnych filtračných vložiek môže mať za následok vážne poškodenie filtračného zariadenia a vtedy sa výhoda kúpi lacných filtračných vložiek mení na nákladnú opravu filtračného zariadenia.

 

 • Musím sledovať interval výmen filtračných vložiek?

Nie. Včas Vás písomne upozorníme na blížiaci sa termín výmeny filtračných vložiek

 

 • Čo nám prinesie sprchovanie bez chlóru použitím filtračnej sprchy AQUA Shower?

K pozitívam používania filtračnej sprchy AQUA Shower patria aj jej kozmetické účinky.
Následky sprchovania a kúpania sa v chlórovej vode sú všeobecne známe:

 • suchá, popraskaná, šupinatá a fľakatá pokožka zvlášť na hlave, rukách, nohách, ktoré sú najcitlivejšie, ale aj na iných miestach nášho tela
 • suché a krehké vlasy
 • červené podráždené oči

Vylúčenie chlóru z Vašich kúpeľni redukuje a postupne odstraňuje tieto symptómy.